Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich o. Jarosława Grygiewicza

Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich o. Jarosława Grygiewicza

Przed trzydziestoma laty ks. prot. Jarosław Grygiewicz – aktualnie proboszcz Parafii Prawosławnej Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy – rozpoczął kapłańską drogę przyjmując z rąk ówczesnego Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego Sawy w Katedrze św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku święcenia diakonatu (13 czerwca 1992 r.) i kapłańskie (14 czerwca 1992 r.).

Czcigodny Ojcze Jarosławie, dziękujemy za nieustającą modlitwę za nas grzesznych, za wnikliwe lekcje religii i cenne życiowe rady. Dziękujemy za otwarte drzwi parafialnego domu, wspieranie w trudnych chwilach i dzielenie z nami rodzinnych radości. Dziękujemy za dbałość o otrzymane od poprzedników świątynie i twarde krzewienie wiary – zwłaszcza wśród młodego pokolenia.

Ten piękny jubileusz dotyczy nie tylko o. Jarosława, ale i matuszki Krystyny, która przez cały ten czas wspiera swojego męża i niesie niełatwą posługę małżonki kapłana.

W dniu 30-lecia święceń kapłańskich synowie Daniel i Łukasz, duchowni Dekanatu Sokólskiego, parafianie, Bractwo Cerkiewne św. Spirydona oraz zespół redakcyjny portalu cerkiew-sokolka.pl składają Ojcu Jarosławowi i Matuszce Krystynie najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i sił na dalsze lata posługi oraz radości w każdym dniu – na długie i dobre lata!

Tekst: Adam Matyszczyk / za: cerkiew-sokolka.pl
Zdjęcia: archiwum prywatne (Daniel Grygiewicz)