Święto parafialne 2010

Święto parafialne 2010

W poniedziałek, 27 września 2010 r. w naszej cerkwi uroczyście obchodzone było święto parafialne Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Jest to drugie z liczby dwunastu wielkich świąt.

W przedzień święta proboszcz parafii w Nowym Dworze ks. Józef Sitkiewicz sprawował nabożeństwo całonocnego czuwania, podczas którego miało miejsce uroczyste wyniesienie Krzyża Świętego na środek świątyni.

Następnego dnia o godzinie 9 odbyło się małe poświęcenie wody, które sprawowali ks. Mikołaj Dejneko (proboszcz parafii w Dąbrowie Białostockiej) oraz ks. Józef Sitkiewicz. O godz. 10 rozpoczęła się świąteczna Boska Liturgia. Celebrował ją ks. mitrat Aleksander Klimuk (proboszcz parafii w Ostrowiu Północnym) w asyście większości duchowieństwa dekanatu sokólskiego. Podczas Liturgii śpiewały dwa chóry: parafialny oraz młodzieżowy, którym dyrygował Michał Warszycki. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Józef Sitkiewicz. Po nabożeństwie odbył się uroczysty krestnyj chod.

Na zakończenie świątecznych uroczystości proboszcz parafii ks. Jarosław Grygiewicz podziękował wszystkim duchownym oraz wiernym za przybycie i wspólną modlitwę.